Qabul 2018

Qoraqalpoq davlat universiteti

Yo'nalish nomi Yo'nalish kodi Tillar kesimida
O'zbekRusQoraqalpoqQozoqTurkman
Qabul reja Qabul 2018Qabul reja Qabul 2018Qabul reja Qabul 2018Qabul reja Qabul 2018Qabul reja Qabul 2018
Grant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni TanlovGrant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni TanlovGrant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni TanlovGrant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni TanlovGrant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni Tanlov
Kunduzgi
Kasb ta'limi: informatika va axborot texnologiyalari 5111018--------5151427.1--------
Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili 511140010251875.34520883.5215451983.3--------
Milliy g`oya, ma'naviyat asoslari va huquq ta'limi 5111600--------5151949.7--------
Jismoniy madaniyat 511200051526813.428898.982235811.93--------
Jismoniy madaniyat (xotin-qizlar sporti yo`nalishi bo`yicha) 5112001--------5101026.8--------
Filologiya va tillarni o`qitish: o`zbek tili 512010130955864.69----------------
Filologiya va tillarni o`qitish: rus tili 5120102----15653534.41------------
Filologiya va tillarni o`qitish: qoraqalpoq tili 5120103--------30955704.56--------
Filologiya va tillarni o`qitish: ingliz tili 5120112312714.7328464.6520803.2--------
Filologiya va tillarni o`qitish: nemis tili 5120113--------520963.84--------
Filologiya va tillarni o`qitish: qozoq tili 5120116------------520582.32----
Filologiya va tillarni o`qitish: turkman tili 5120118----------------1020872.9
Filologiya va tillarni o`qitish: turkman tili (Xorazm viloyati) 512011814----------------10-70.7
Tarjima nazariyasi va amaliyoti: ingliz tili 5120201--------515713.55--------
Tarix (mamlakatlar va mintaqalar bo`yicha) 512030031219012.6728545.452026410.56--------
Falsafa 5120500--------5151577.85--------
Matematika 51301007231565.2312714.7310452574.67--------
Amaliy matematika va informatika 513020055595.9----1010994.95--------
Biologiya (turlari bo`yicha) 51401007232628.7331275510454959--------
Fizika 51402007231946.47312734.8710452584.69--------
Kimyo 51405007232147.13312875.810453376.13--------
Geografiya 51406004612912.9----6916310.87--------
Gidrometeorologiya 5140700--------5151748.7--------
Tuproqshunoslik 51410005101369.07----10253359.57--------
Jurnalistika (faoliyat turlari bo`yicha) 5220100411755----619973.88--------
Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo`yicha) 5230100168912.7114326.4310906.92--------
Moliya 523060016608.5714295.8310906.92--------
Buxgalteriya hisobi va audit (tarmoqlar bo`yicha) 523090016679.5714285.6310917--------
Yurisprudensiya (faoliyat turlari bo`yicha) 524010011118115.0817718.8831725112.55--------
Energetika (tarmoqlar bo`yicha) 531010028888.8----3121459.67--------
Elektr energetikasi (tarmoqlar va yo`nalishlar bo`yicha) 53102002810110.1----3121389.2--------
Elektr texnikasi, elektr mexanikasi va elektr texnologiyalari (tarmoqlar bo`yicha) 531070028868.6----3121228.13--------
Metrologiya, standartlashtirish va mahsulot sifati menejmenti (tarmoqlar bo`yicha) 53109005151959.75----10202638.77--------
Geodeziya, kartografiya va kadastr (funksiyalari bo`yicha) 531150051523811.9----102036212.07--------
Neft va gaz konlarini ishga tushirish va ulardan foydalanish 53119005202238.92----15404918.93--------
Texnologik mashinalar va jihozlar (tarmoqlar bo`yicha) 5320300--------52028311.32--------
Kimyoviy texnologiya (ishlab chiqarish turlari bo`yicha) 5320400--------51521810.9--------
Yengil sanoat buyumlari konstruksiyasini ishlash va texnologiyasi (ishlab chiqarish turlari bo`yicha) 53209004111499.9328737.391635514.2--------
Oziq-ovqat texnologiyasi (mahsulotlar turlari bo`yicha) 5321000--------52025910.36--------
Neft va neft-gazni qayta ishlash texnologiyasi 532130051525412.7----102045015--------
Arxitektura (turlari bo`yicha) 534010037959.528494.910202076.9--------
Bino va inshootlar qurilishi (turlari bo`yicha) 53402003711111.128909102032810.93--------
Shahar qurilishi va xo`jaligi 534030041117811.87----61936614.64--------
Muhandislik kommunikatsiyalari qurilishi va montaji (turlari bo`yicha) 53404006141899.4537676.7162445911.48--------
Qurilish materiallari, buyumlari va konstruksiyalarini ishlab chiqarish 5340500--------5202469.84--------
Avtomobil yo`llari va aerodromlar 5340800--------52036414.56--------
Dorivor o`simliklarni yetishtirish va qayta ishlash texnologiyasi 541110041620110.05----62436312.1--------
Turizm (faoliyat yo`nalishlari bo`yicha ) 56103003710710.728929.251522711.35--------
Ekologiya va atrof-muhit muhofazasi (tarmoqlar va sohalar bo`yicha) 563010051026417.6----101544217.68--------
Maxsus sirtqi
Ushbu universitet miqyosida maxsus sirtqi ta'lim shaklga qabul rejalashtirilmagan.
Kechki
Ushbu universitet miqyosida kechki ta'lim shaklga qabul rejalashtirilmagan.