Qabul 2018

Urganch davlat universiteti

Yo'nalish nomi Yo'nalish kodi Tillar kesimida
O'zbekRus
Qabul reja Qabul 2018Qabul reja Qabul 2018
Grant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni TanlovGrant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni Tanlov
Kunduzgi
Tasviriy san'at va muhandislik grafikasi 511080010302847.1----
Pedagogika va psixologiya 5110900103047711.93----
Kasb ta'limi: informatika va axborot texnologiyalari 51110185202008----
Musiqa ta'limi 511110010401823.64----
Ona tili va adabiyoti: rus tili va adabiyoti o`zga tilli guruhlarda 5111306----20304008
Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili 511140025655315.95151306.5
Milliy g`oya, ma'naviyat asoslari va huquq ta'limi 511160053547711.93----
Boshlang`ich ta'lim va sport-tarbiyaviy ish 5111700105078213.035151266.3
Maktabgacha ta'lim 51118001545112118.685151487.4
Jismoniy madaniyat 511200020100127710.64----
Mehnat ta'limi 5112100105090515.08----
Filologiya va tillarni o`qitish: o`zbek tili 512010125555186.48----
Filologiya va tillarni o`qitish: ingliz tili 512011215553444.91----
Filologiya va tillarni o`qitish: nemis tili 5120113520973.88----
Filologiya va tillarni o`qitish: fransuz tili 51201145201114.44----
Tarix (mamlakatlar va mintaqalar bo`yicha) 512030015354729.445151175.85
Arxeologiya 512040052032012.8----
Matematika 513010020402474.12----
Amaliy matematika va informatika 513020031216511213895.93
Biologiya (turlari bo`yicha) 514010025557749.68----
Fizika 514020020452624.03510916.07
Mexanika 51403005202319.24----
Kimyo 514050020455288.12510986.53
Geografiya 5140600153552710.54----
Tuproqshunoslik 5141000101535014----
Psixologiya (faoliyat turlari bo`yicha) 521020051527513.75----
Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo`yicha) 52301005202429.68----
Avtomobilsozlik va traktorsozlik 531050025354667.77----
Yerusti transport tizimlari va ularning ekspluatatsiyasi (transport turlari bo`yicha) 531060020505517.87----
Geodeziya, kartografiya va kadastr (funksiyalari bo`yicha) 531150015354609.2----
Kimyoviy texnologiya (ishlab chiqarish turlari bo`yicha) 5320400153564512.95151738.65
Biotexnologiya (tarmoqlar bo`yicha) 5320500153565113.02----
Oziq-ovqat texnologiyasi (mahsulotlar turlari bo`yicha) 53210003060164618.29----
Yengil sanoat texnologiyalari va jihozlari 532160052029011.6----
Arxitektura (turlari bo`yicha) 534010015352274.54----
Shahar qurilishi va xo`jaligi 534030015353777.54----
Qurilish materiallari, buyumlari va konstruksiyalarini ishlab chiqarish 534050015354118.22----
Qishloq hududlarini arxitektura-loyihaviy tashkil etish 534100015352094.18----
Agronomiya (sabzovotchilik va polizchilik) 541021652031612.64----
Qishloq xo`jalik mahsulotlarini saqlash va dastlabki ishlash texnologiyasi (mahsulotlar turlari bo`yicha) 5410500153551010.2----
Dorivor o`simliklarni yetishtirish va qayta ishlash texnologiyasi 541110051528414.2----
Mehmonxona xo`jaligini tashkil etish va boshqarish 561020010403116.22----
Turizm (faoliyat yo`nalishlari bo`yicha ) 56103005352756.885151015.05
Sport faoliyati (xotin-qizlar sporti yo`nalishi bo`yicha) 561053510403406.8----
Ekologiya va atrof-muhit muhofazasi (tarmoqlar va sohalar bo`yicha) 563010052043917.56----
Maxsus sirtqi
Tasviriy san'at va muhandislik grafikasi 5110800-60641.07----
Pedagogika va psixologiya 5110900-50671.34-10131.3
Musiqa ta'limi 5111100-601232.05----
Boshlang`ich ta'lim va sport-tarbiyaviy ish 5111700-1007727.72-20673.35
Maktabgacha ta'lim 5111800-2456402.61-25602.4
Jismoniy madaniyat 5112000-502995.98-10141.4
Mehnat ta'limi 5112100-603135.22----
Kechki
Ushbu universitet miqyosida kechki ta'lim shaklga qabul rejalashtirilmagan.