Qabul 2018

Toshkent davlat sharqshunoslik instituti

Yo'nalish nomi Yo'nalish kodi Tillar kesimida
O'zbekRus
Qabul reja Qabul 2018Qabul reja Qabul 2018
Grant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni TanlovGrant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni Tanlov
Kunduzgi
Filologiya va tillarni o`qitish: koreys tili 51201046191947.765201485.92
Filologiya va tillarni o`qitish: yapon tili 512010528525.228636.3
Filologiya va tillarni o`qitish: arab tili 51201069292426.3739957.92
Filologiya va tillarni o`qitish: xitoy tili 51201087201385.11310876.69
Filologiya va tillarni o`qitish: sharq mumtoz tillari 51201114161195.95----
Filologiya va tillarni o`qitish: turk tili 512011948998.25210907.5
Filologiya va tillarni o`qitish: uyg`ur tili 512012038565.09----
Filologiya va tillarni o`qitish: fors tili 512012139635.2528595.9
Filologiya va tillarni o`qitish: pashtu tili 512012238575.18----
Filologiya va tillarni o`qitish: dariy tili 512012328606----
Filologiya va tillarni o`qitish: urdu tili 512012438736.64----
Filologiya va tillarni o`qitish: hind tili 512012538625.64----
Filologiya va tillarni o`qitish: malay tili 512012628575.7----
Filologiya va tillarni o`qitish: indonez tili 512012728585.8----
Tarjima nazariyasi va amaliyoti: xitoy tili 512020438544.91----
Tarjima nazariyasi va amaliyoti: yapon tili 512020527475.22----
Tarix (mamlakatlar va mintaqalar bo`yicha) 5120300122449713.81816994.13
Jahon siyosati (mintaqalar bo`yicha) 512070031222815.228858.5
Sharq falsafasi va madaniyati 5120800101025812.9----
Xorijiy mamlakatlar iqtisodiyoti va mamlakatshunoslik: Yaqin va O`rta Sharq mamlakatlari 523100219808----
Xorijiy mamlakatlar iqtisodiyoti va mamlakatshunoslik: Janubiy-Sharqiy Osiyo va Uzoq Sharq mamlakatlari 523100528676.71910110.1
Xorijiy mamlakatlar iqtisodiyoti va mamlakatshunoslik: Xitoy 523100619666.6----
Maxsus sirtqi
Ushbu universitet miqyosida maxsus sirtqi ta'lim shaklga qabul rejalashtirilmagan.
Kechki
Filologiya va tillarni o`qitish: arab tili 5120106-15332.2----
Filologiya va tillarni o`qitish: xitoy tili 5120108-15231.53----
Filologiya va tillarni o`qitish: fors tili 5120121-15140.93----
Tarix (mamlakatlar va mintaqalar bo`yicha) 5120300-25582.32----
Jahon siyosati (mintaqalar bo`yicha) 5120700-25552.2----
Xorijiy mamlakatlar iqtisodiyoti va mamlakatshunoslik: Janubiy-Sharqiy Osiyo va Uzoq Sharq mamlakatlari 5231005-25271.08----