Qabul 2018

Toshkent davlat texnika universiteti

Yo'nalish nomi Yo'nalish kodi Tillar kesimida
O'zbekRus
Qabul reja Qabul 2018Qabul reja Qabul 2018
Grant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni TanlovGrant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni Tanlov
Kunduzgi
Kasb ta'limi: yer usti transport tizimlari va ularning ekspluatatsiyasi 5111014311684.8624244
Dizayn (turlari bo`yicha) 5150900311483.4324162.67
Korporativ boshqaruv 52319003111238.7924457.5
Energetika (tarmoqlar bo`yicha) 53101003011010197.2810502333.88
Elektr energetikasi (tarmoqlar va yo`nalishlar bo`yicha) 5310200251009297.4310402234.46
Metallurgiya 531030010404619.22515844.2
Havo kemalaridan texnik foydalanish 531040031114410.29246310.5
Avtomobilsozlik va traktorsozlik 53105008202157.68210594.92
Yerusti transport tizimlari va ularning ekspluatatsiyasi (transport turlari bo`yicha) 531060010402605.2515723.6
Elektr texnikasi, elektr mexanikasi va elektr texnologiyalari (tarmoqlar bo`yicha) 531070035708097.715301723.82
Elektronika va asbobsozlik (tarmoqlar bo`yicha) 531080030605025.5810201033.43
Metrologiya, standartlashtirish va mahsulot sifati menejmenti (tarmoqlar bo`yicha) 531090010251815.17510644.27
Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish va boshqarish (tarmoqlar bo`yicha) 531100030604494.9910201013.37
Geodeziya, kartografiya va kadastr (funksiyalari bo`yicha) 53115007282296.54312664.4
Konchilik ishi (faoliyat turlari bo`yicha) 531160020504326.1710201053.5
Foydali qazilma konlari geologiyasi, qidiruv va razvedkasi (kon turlari bo`yicha) 531170015906746.425401713.8
Gidrogeologiya va muhandislik geologiyasi 53118003151015.6125314.43
Neft va gaz konlarini ishga tushirish va ulardan foydalanish 53119003151035.7225304.29
Neft-gazni qayta ishlash sanoati obyektlarini loyihalashtirish va qurish 53120003151055.8325284
Energoaudit va sanoat korxonalarning energetik tekshiruvi 531210031170524325.33
Konchilik elektr mexanikasi 53122008201675.96210433.58
Marksheyderlik ishi 53123008201455.18210433.58
Muqobil energiya manbalari (turlari bo`yicha) 53124003151116.1725355
Energiya mashinasozligi (tarmoqlar bo`yicha) 5312500315925.1125426
Mexatronika va robototexnika 53126003151106.1125304.29
Intellektual muhandislik tizimlari 53127003151025.6725314.43
Quymakorlik texnologiyalari 53128003151096.0625294.14
Lazer texnologiyalari va optoelektronika 5312900315965.3325243.43
Biotibbiyot muhandisligi 5313000315915.0625273.86
Geologiya-razvedka ishlarining texnikasi va texnologiyasi 53133003151156.3925405.71
Yorug`lik texnikasi 531350010251765.03510664.4
Metallarga bosim bilan ishlov berish mashinalari 53136003151045.7825375.29
Gaz jihozlaridan foydalanish va ularga xizmat ko`rsatish 5313700315824.5625304.29
Quvur transporti tizimlari inshootlari va ularning obyektlarini ta'mirlash 5313800315844.6725263.71
Materialshunoslik va yangi materiallar texnologiyasi (tarmoqlar bo`yicha) 532010017404668.188151034.48
Mashinasozlik texnologiyasi, mashinasozlik ishlab chiqarishini jihozlash va avtomatlashtirish 532020017555087.068201134.04
Texnologik mashinalar va jihozlar (tarmoqlar bo`yicha) 532030020805675.6710301764.4
Biotexnologiya (tarmoqlar bo`yicha) 53205008201816.46210423.5
Neft-gazkimyo sanoati texnologiyasi 5321400315935.1725446.29
Elektron apparaturalar ishlab chiqarish texnologiyasi 5321900315884.8925223.14
Prokat ishlab chiqarish texnologiyasi 5322100315894.9425253.57
Informatika va axborot texnologiyalari (tarmoqlar va sohalar bo`yicha) 53302008202579.18210665.5
Radioelektron qurilmalar va tizimlar (tarmoqlar bo`yicha) 53507008202017.18210514.25
Xizmatlar sohasi: avtomobil transporti 56101017302045.51310443.38
Xizmat ko`rsatish texnikasi va texnologiyasi (xizmat ko`rsatish tarmoqlari bo`yicha) 5610600311765.4324254.17
Havodagi harakatni boshqarish 5620200315281.5625223.14
Ekologiya va atrof-muhit muhofazasi (tarmoqlar va sohalar bo`yicha) 56301004252338.03110403.64
Hayotiy faoliyat xavfsizligi 56401008201926.86210463.83
Maxsus sirtqi
Ushbu universitet miqyosida maxsus sirtqi ta'lim shaklga qabul rejalashtirilmagan.
Kechki
Ushbu universitet miqyosida kechki ta'lim shaklga qabul rejalashtirilmagan.