Qabul 2018

O'zbekiston milliy universiteti

Yo'nalish nomi Yo'nalish kodi Tillar kesimida
O'zbekRus
Qabul reja Qabul 2018Qabul reja Qabul 2018
Grant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni TanlovGrant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni Tanlov
Kunduzgi
Ona tili va adabiyoti: rus tili va adabiyoti o`zga tilli guruhlarda 5111306----20803143.14
Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili 511140016645116.394161095.45
Milliy g`oya, ma'naviyat asoslari va huquq ta'limi 511160051525712.85----
Filologiya va tillarni o`qitish: rus tili 5120102----10702663.33
Filologiya va tillarni o`qitish: ingliz tili 512011216443595.984161065.3
Filologiya va tillarni o`qitish: nemis tili 51201134261214.0319252.5
Filologiya va tillarni o`qitish: fransuz tili 51201144261284.2719272.7
Tarix (mamlakatlar va mintaqalar bo`yicha) 5120300123373616.36312694.6
Arxeologiya 512040081136719.3224254.17
Falsafa 51205008122801423306
Matematika 513010020702923.241030992.48
Amaliy matematika va informatika 513020012481953.25312372.47
Biologiya (turlari bo`yicha) 514010020656988.21535902.25
Biologiya (turlari bo`yicha) (Jizzax) 5140100085-408----
Fizika 514020040954763.5320451732.66
Mexanika 5140300911984.914193.8
Astronomiya 514040010151104.4----
Kimyo 514050025753963.9610351042.31
Kimyo (Jizzax) 5140500085-346.8----
Geografiya 514060011193001046292.9
Gidrometeorologiya 51407004111177.814193.8
Geologiya 514080014563575.1624802.67
Geofizika 51409007231384.637343.4
Tuproqshunoslik 514100010302726.8----
Gidrologiya (tarmoqlar bo`yicha) 51411008121135.6523214.2
Geokimyo 51412005201114.44----
Neft va gaz kimyosi 514130010301714.28----
Polimer va kompozitsion materiallar kimyosi 51414005351443.6----
Biotibbiyot fizikasi 514150010251343.83510513.4
Foydali qazilma konlarini baholash va geomodellashtirish 51416005201104.4----
Sotsiologiya 52101004161155.7514214.2
Psixologiya (faoliyat turlari bo`yicha) 521020033244012.57213986.53
Arxivshunoslik 522030041526313.8415284.67
Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo`yicha) 52301004363127.819666.6
Kadrlar menejmenti 52317004362385.9519555.5
Ekonometrika 52322005151266.3----
Geodeziya, kartografiya va kadastr (funksiyalari bo`yicha) 531150012332385.29312644.27
Axborot tizimlarining matematik va dasturiy ta'minoti 53301008221234.128313.1
Informatika va axborot texnologiyalari (tarmoqlar va sohalar bo`yicha) 53302008372064.58213503.33
Axborot xavfsizligi (sohalar bo`yicha) 53303005201315.24----
Ijtimoiy ish (pensiya ta'minoti) 55201013121338.8728282.8
Ijtimoiy ish (oila va bolalar bilan ishlash) 55201023121278.4728232.3
Sport faoliyati: taekvondo (WTF) 5610518520993.96----
Sport tadbirlarini tashkil etish va boshqarish 56107008222458.1728383.8
Ekologiya va atrof-muhit muhofazasi (tarmoqlar va sohalar bo`yicha) 563010041621710.8514193.8
Maxsus sirtqi
Ushbu universitet miqyosida maxsus sirtqi ta'lim shaklga qabul rejalashtirilmagan.
Kechki
Filologiya va tillarni o`qitish: rus tili 5120102-----25502
Filologiya va tillarni o`qitish: ingliz tili 5120112-15684.53-10292.9
Arxeologiya 5120400-15684.53-10242.4
Matematika 5130100-25532.12----
Amaliy matematika va informatika 5130200-25572.28-15302
Fizika 5140200-40822.05-10191.9
Kimyo 5140500-40902.25-10212.1