Qabul 2018

Samarqand davlat universiteti

Yo'nalish nomi Yo'nalish kodi Tillar kesimida
O'zbekRusTojik
Qabul reja Qabul 2018Qabul reja Qabul 2018Qabul reja Qabul 2018
Grant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni TanlovGrant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni TanlovGrant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni Tanlov
Kunduzgi
Informatika o`qitish metodikasi 511070015253749.35--------
Tasviriy san'at va muhandislik grafikasi 511080015454597.65515170.85----
Pedagogika va psixologiya 5110900104065913.18--------
Musiqa ta'limi 511110020603364.2--------
Ona tili va adabiyoti: rus tili va adabiyoti o`zga tilli guruhlarda 5111306----30706516.51----
Milliy g`oya, ma'naviyat asoslari va huquq ta'limi 511160052028111.24--------
Boshlang`ich ta'lim va sport-tarbiyaviy ish 51117002095182015.83520481.92----
Boshlang`ich ta'lim va sport-tarbiyaviy ish 5111704--------515391.95
Maktabgacha ta'lim 51118003065171518.05520371.48515341.7
Jismoniy madaniyat 51120002481160515.29619622.48----
Mehnat ta'limi 5112100203597017.64----510322.13
Filologiya va tillarni o`qitish: o`zbek tili 512010140110172911.53--------
Filologiya va tillarni o`qitish: rus tili 5120102----25753223.22----
Filologiya va tillarni o`qitish: tojik tili 5120117--------515462.3
Tarix (mamlakatlar va mintaqalar bo`yicha) 51203002134114620.84515723.6411483.2
Arxeologiya 512040052038215.28--------
Falsafa 5120500104060212.04--------
Matematika 513010025555076.34520371.48515321.6
Amaliy matematika va informatika 513020020354157.55515281.4----
Biologiya (turlari bo`yicha) 51401001565146518.31520552.2515562.8
Fizika 514020015655166.45520321.28515331.65
Mexanika 514030025355699.48--------
Astronomiya 514040010151917.64--------
Kimyo 514050020655426.38520281.12510302
Geografiya 5140600153094420.98510251.67----
Gidrometeorologiya 5140700101527611.04--------
Tuproqshunoslik 5141000103047711.93--------
Psixologiya (faoliyat turlari bo`yicha) 5210200104588216.04515482.4----
Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo`yicha) 52301005352947.35--------
Kadrlar menejmenti 523170052025110.04--------
Materialshunoslik va yangi materiallar texnologiyasi (tarmoqlar bo`yicha) 532010010302656.63--------
Kimyoviy texnologiya (ishlab chiqarish turlari bo`yicha) 53204007302556.89310161.23----
Biotexnologiya (tarmoqlar bo`yicha) 5320500101527611.04--------
Dorivor o`simliklarni yetishtirish va qayta ishlash texnologiyasi 541110051528314.15--------
Ijtimoiy ish (faoliyatning turli sohalari bo`yicha) 55201007302937.92310161.23----
Sport faoliyati (xotin-qizlar sporti yo`nalishi bo`yicha) 561053515352935.86--------
Ekologiya va atrof-muhit muhofazasi (tarmoqlar va sohalar bo`yicha) 5630100104069513.9--------
Maxsus sirtqi
Tasviriy san'at va muhandislik grafikasi 5110800-501503-10121.2----
Pedagogika va psixologiya 5110900-502605.2-10242.4----
Musiqa ta'limi 5111100-501843.68-10161.6----
Boshlang`ich ta'lim va sport-tarbiyaviy ish 5111700-165241214.62-15553.67----
Maktabgacha ta'lim 5111800-2508263.3-20804----
Jismoniy madaniyat 5112000-5052310.46-10181.8----
Mehnat ta'limi 5112100-5054810.96-10141.4----
Kechki
Matematika 5130100-401162.9-1020.2----
Amaliy matematika va informatika 5130200-401152.88-1050.5----
Fizika 5140200-401152.88-1070.7----
Kimyo 5140500-401413.53-1030.3----