Qabul 2018

Namangan davlat universiteti

Yo'nalish nomi Yo'nalish kodi Tillar kesimida
O'zbekRus
Qabul reja Qabul 2018Qabul reja Qabul 2018
Grant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni TanlovGrant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni Tanlov
Kunduzgi
Tasviriy san'at va muhandislik grafikasi 51108005352406----
Pedagogika va psixologiya 5110900852104517.422181316.55
Kasb ta'limi: yer usti transport tizimlari va ularning ekspluatatsiyasi 51110145151959.75----
Kasb ta'limi: iqtisodiyot 511101751520310.15----
Musiqa ta'limi 511110010503606----
Ona tili va adabiyoti: rus tili va adabiyoti o`zga tilli guruhlarda 5111306----30706066.06
Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili 511140035658448.445151768.8
Milliy g`oya, ma'naviyat asoslari va huquq ta'limi 5111600103057414.35----
Boshlang`ich ta'lim va sport-tarbiyaviy ish 51117002555117214.655151286.4
Maktabgacha ta'lim 51118003070171117.11----
Jismoniy madaniyat 5112000233797816.37131447.2
Mehnat ta'limi 5112100103046511.63----
Filologiya va tillarni o`qitish: o`zbek tili 5120101204073612.27----
Filologiya va tillarni o`qitish: ingliz tili 512011215454036.72----
Filologiya va tillarni o`qitish: nemis tili 51201135151206----
Tarix (mamlakatlar va mintaqalar bo`yicha) 5120300204080513.42510855.67
Matematika 513010025754764.765201184.72
Amaliy matematika va informatika 513020015352985.96----
Biologiya (turlari bo`yicha) 51401002060100812.65151175.85
Fizika 514020030905824.85----
Kimyo 514050030957976.38----
Geografiya 5140600152547411.85----
Arxivshunoslik 522030052028211.28----
Zooinjeneriya: baliqchilik 5410607101525610.24----
Dorivor o`simliklarni yetishtirish va qayta ishlash texnologiyasi 541110052034913.96----
Ijtimoiy ish (faoliyatning turli sohalari bo`yicha) 55201005201586.32----
Mehmonxona xo`jaligini tashkil etish va boshqarish 561020052025710.28----
Ijtimoiy-madaniy faoliyat 56104005201455.8----
Sport faoliyati: voleybol 561050328686.8----
Sport faoliyati: futbol 56105132813113.1----
Sport faoliyati: kurash 56105206141969.8----
Sport faoliyati (xotin-qizlar sporti yo`nalishi bo`yicha) 561053512233108.86312624.13
Ekologiya va atrof-muhit muhofazasi (tarmoqlar va sohalar bo`yicha) 563010052038615.44----
Hayotiy faoliyat xavfsizligi 56401005202248.96----
Maxsus sirtqi
Tasviriy san'at va muhandislik grafikasi 5110800-60791.32----
Pedagogika va psixologiya 5110900-501262.52-10141.4
Musiqa ta'limi 5111100-603916.52----
Boshlang`ich ta'lim va sport-tarbiyaviy ish 5111700-160186711.67-20864.3
Maktabgacha ta'lim 5111800-25016786.71-201055.25
Jismoniy madaniyat 5112000-5050910.18-10343.4
Mehnat ta'limi 5112100-603585.97----
Kechki
Ona tili va adabiyoti: rus tili va adabiyoti o`zga tilli guruhlarda 5111306-----25491.96
Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili 5111400-25682.72----
Matematika 5130100-25662.64----
Biologiya (turlari bo`yicha) 5140100-251094.36----
Fizika 5140200-25532.12----
Kimyo 5140500-25491.96----