Qabul 2018

Buxoro davlat universiteti

Yo'nalish nomi Yo'nalish kodi Tillar kesimida
O'zbekRus
Qabul reja Qabul 2018Qabul reja Qabul 2018
Grant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni TanlovGrant Kontrakt Jami tushgan arizalar soni Tanlov
Kunduzgi
Tasviriy san'at va muhandislik grafikasi 511080052027410.965201004
Pedagogika va psixologiya 511090052035314.12520883.52
Kasb ta'limi: informatika va axborot texnologiyalari 511101810302065.15----
Musiqa ta'limi 511110010652142.85520461.84
Ona tili va adabiyoti: rus tili va adabiyoti o`zga tilli guruhlarda 5111306----40902812.16
Ona tili va adabiyoti: rus tili va adabiyoti o`zga tilli guruhlarda (Romitan t.) 511130601----5-346.8
Ona tili va adabiyoti: rus tili va adabiyoti o`zga tilli guruhlarda (Peshku t.) 511130602----5-408
Ona tili va adabiyoti: rus tili va adabiyoti o`zga tilli guruhlarda (Shofirkon t.) 511130603----5-387.6
Ona tili va adabiyoti: rus tili va adabiyoti o`zga tilli guruhlarda (Qorako`l t.) 511130604----5-5210.4
Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili 511140024602242.6716301012.2
Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili (Romitan t.) 5111400014-276.751-1010
Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili (Peshku t.) 5111400024-184.51-11
Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili (Shofirkon t.) 5111400034-2461-66
Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili (Qorako`l t.) 5111400044-2461-11
Chaqiriqqacha harbiy ta'lim 511150010704465.58----
Milliy g`oya, ma'naviyat asoslari va huquq ta'limi 51116005454038.06----
Boshlang`ich ta'lim va sport-tarbiyaviy ish 511170028978076.4612381152.3
Maktabgacha ta'lim 51118002080122712.2710401422.84
Jismoniy madaniyat 51120001159122917.569413206.4
Jismoniy madaniyat (xotin-qizlar sporti yo`nalishi bo`yicha) 511200110402424.84----
Mehnat ta'limi 511210052036914.76520813.24
Filologiya va tillarni o`qitish: o`zbek tili 512010130905134.28----
Filologiya va tillarni o`qitish: rus tili 5120102----10401983.96
Filologiya va tillarni o`qitish: ingliz tili 512011214422013.59618783.25
Filologiya va tillarni o`qitish: nemis tili 5120113413563.2917202.5
Filologiya va tillarni o`qitish: fransuz tili 5120114413573.3517222.75
Tarix (mamlakatlar va mintaqalar bo`yicha) 51203007181817.24817983.92
Arxeologiya 51204005151718.55----
Tarix. Buxoro tarixi 51210005202118.44----
Matematika 513010015602333.1110401322.64
Amaliy matematika va informatika 5130200515964.8515653.25
Biologiya (turlari bo`yicha) 514010019564105.47619732.92
Fizika 514020020803063.065201014.04
Kimyo 514050020803223.22520753
Geografiya 514060010152138.52----
Tuproqshunoslik 514100010402635.26----
Psixologiya (faoliyat turlari bo`yicha) 521020052025510.25201214.84
Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo`yicha) 52301005202309.2----
Axborot tizimlarining matematik va dasturiy ta'minoti 53301005201194.76----
Qishloq xo`jalik mahsulotlarini saqlash va dastlabki ishlash texnologiyasi (mahsulotlar turlari bo`yicha) 541050010302355.88----
Xizmatlar sohasi: turizmni tashkil etish va boshqarish 56101037131386.9812713.55
Mehmonxona xo`jaligini tashkil etish va boshqarish 56102008222297.637231294.3
Turizm (faoliyat yo`nalishlari bo`yicha ) 56103005151909.55151095.45
Ekologiya va atrof-muhit muhofazasi (tarmoqlar va sohalar bo`yicha) 563010010302957.38----
Maxsus sirtqi
Tasviriy san'at va muhandislik grafikasi 5110800-40451.13-20160.8
Pedagogika va psixologiya 5110900-40641.6-20231.15
Musiqa ta'limi 5111100-401253.13-20261.3
Boshlang`ich ta'lim va sport-tarbiyaviy ish 5111700-12010728.93-60701.17
Maktabgacha ta'lim 5111800-2107263.46-601232.05
Jismoniy madaniyat 5112000-3033611.2----
Mehnat ta'limi 5112100-403949.85-20321.6
Kechki
Ushbu universitet miqyosida kechki ta'lim shaklga qabul rejalashtirilmagan.